Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede size geri dönüş yapalım.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Çim Çitler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son zamanlarda yaşanan pandemi ve savaş gibi dünya çapındaki gelişmeler nedeniyle insanlar artık sadece evler, mağazalar ve fabrikalar gibi yaşam alanlarında sınırlarını belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda gizliliğe de önem veriyorlar. Pandemi sırasında, evlerinde aileleriyle vakit geçirmek isteyen insanlar, iç mekanın dışarıdan görünmesini engelleyerek doğal bir görünüm, estetik, uzun süreli dayanıklılık ve gizlilik sağlayan çim çit teli ürünümüze artan ilgi gösterdiler.

Çim çit, UV dayanıklı PVC çimi 100 mikron kalınlığında, Ø 1,60 mm çapında iki sıcak daldırma galvanizli tel arasına sıkıştırılarak elde edilen bir üründür. Çim sıkıştırıldıktan sonra, çimli teller örülerek bir örgü şekli oluşturulur. Çim ve tellerin birleşiminde yapıştırıcı kullanılmaz. İki tel arasında sıkıştırılarak elde edilir ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.

Çim çitleri kullanarak yaşam alanlarınızdaki gizliliği koruyoruz.

Eski, paslı bir çitiniz mi var? Eski çitinizi değiştirmenin pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Mevcut çitinize çim çiti monte ederek çift bir çit elde edebilir ve doğal ve yeşil bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Hectograss, Decorgrass, Septagrass ve Megagrass dahil olmak üzere farklı göz aralıklarına sahip çeşitli çim çit teli ürünleri üretiyoruz.

Çim Çit Satın Alırken Sıkça Sorulan Soruların Cevapları

Çim çitler rulolar halinde üretilir ve her bir rulo standart olarak 10 metre uzunluğundadır.
Çit yükseklikleri 100 cm ile 200 cm arasında değişir.
Yüksek UV direnci sayesinde, ülkemizin en sıcak bölgelerinde bile rahatlıkla kullanılabilir.

İşte çim çitler ile ilgili bazı sorular ve cevaplar:

Soru: Çim çit tel örgüsüne nasıl bakım yaparım?
Cevap: Çim çitler için özel bir bakım gereksinimi yoktur. Arada bir birikmiş kirleri temizlemek için suyla yıkamak yeterlidir. Yoğun yağışlı bölgelerde, bu bile gerek olmaz.
Soru: Çim çit solma yapar mı?
Cevap: Yüksek UV direnci sayesinde, çim çiti uzun ömürlüdür. Orijinal rengini en az 3 yıl korur. 3 yılın sonunda, yavaş yavaş açık yeşil bir renge dönüşür.
Soru: Çim çitlerinin ömrü nedir?
Cevap: Ortalama olarak, çim çitlerinin ömrü 10 yıldır.
Soru: Mevcut çitlere çim çiti monte edebilir miyim?
Cevap: Evet, mevcut eski çitlere çim çitleri kolayca monte edebilirsiniz. Eski çitleri kaldırıp yenilemek için yüksek bir bütçe gerektirmeden çim çit ile gizliliğin tadını çıkarmanızı sağlar.
Soru: Mevcut bir çitim yok ama bir çim çit ile alanımı sınırlandırmak istiyorum. Hangi malzemelere ihtiyacım var?
Cevap: 100 cm ile 150 cm arasında yüksekliğe sahip bir çim çiti kurmak istiyorsanız, her 250 santimetrede bir 50x50x1,5 veya 2.00 mm profil direği kurmanız gerekmektedir. Daha sonra plastik kelepçeler veya galvaniz bağlama telleri kullanarak çim çiti monte etmek mümkündür.
Soru: Farklı renklerde çim çitleri üretiyor musunuz?
Cevap: Evet.
Soru: Çim çitlerin rulolarının 10 metre olduğunu belirttiniz. Daha uzun üretilebilirler mi?
Cevap: Daha uzun veya daha kısa üretilebilirler. 5 metre veya 20 metre olabilir. Standart uzunluğu 10 metre olarak üretmemizin nedeni hafif olmasını sağlamaktır. Ortalama 1 m² çim çit, 2100 gram ağırlığındadır. Ancak isterseniz daha uzun veya daha kısa üretebiliriz.

Sorularınız mı var?

Ürünlerimizle ilgili sorularınız varsa bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Bize Ulaşın